Kobi Danışmanlığı Eğitimi "Eğitim Detayları"


Kobi Danışmanlığı Eğitimi sonrasında başarılı olan adaylar Kobi Danışmanı olarak Hizmet sektöründe faaliyet göstermektedir. Kobi Danışmanı işletmelerin mali durumlarını göz önüne alarak mevcut durumlarını daha iyiye taşıyabilmek için Hibe, Destek gibi Devlet yada dış kaynakların yatırım araçlarının etkin kullanmasında işletmelere öncülük eder bu yönüyle bir şef organizatör görevini icra eder yine Kobi Danışmanı İşletmenin bu desteklere kavuşabilmesi için projeler yazar ve onay sürecini takip ederek, yatırımlar yada yardımların işletme ile buluşmasına katkı sağlar.
Kobi Danışmanlığı Eğitimi de bu konular üzerinde durmaktadır.

Kobi Danışmanlığı Eğitimi Hk. Bilinmesi Gerekenler

Kobi Danışmanlığı Eğitimi, seviye olarak yüksek/zor olduğunu söyleyebiliriz, yapılan sınavlarda katılımcıların başarı oranının düşük olması bu düşüncemizin ana kaynağını oluşturmaktadır. Ancak Her zorluğun bir kolaylığı olması prensibi bu durumun Eğitim almış ve sınavları kazanmış olan adaya avantajı Kobi Danışmanlığı Sertifikasını aldığınızda rakip sayınızın az olması sizlerin bu yeni iş alanında manevra alanınızı genişleteceği için dezavantaj gibi görünen bu durumun aslında avantaj olduğunu göstermektedir. Şu an alt yapısı hızla oluşturulmaya devam edilen Kobi Danışmanlığı Kosgeb bünyesinde de yaygınlaştıkça iş alanları dallanacak ve farklılaşacaktır.

Kobi Danışmanlığı Eğitimi İçerikleri web sitemizde bulunmakla beraber eğitim hakkında bir kaç farklı konu hakkında şu bilgileri söylememiz mümkün olabilir.

Kobi Danışmanlığı Eğitimi Beş Farklı Konudan oluşmaktadır. Bunlar;

  • İşletme
  • İş Organizasyonu
  • İnsan Kaynakları
  • Finans
  • Üretim Kalite

Kobi Danışmanlığı Eğitimlerinde başarılı olmak için sınav notu ne olmalı?

Kobi Danışmanlığı Eğitimlerinde yukarıdaki sıralanan 5 farklı konuda 
  1. Kobi Danışmanlığı Test Sınavı
  2. Uygulama Sınavı
    ile toplamda iki sınav gerçekleştirilmektedir.
Test sınavı: Test sınavı Eğitim verdiğimiz yer olan (Yönetim Akademisi) Üçevler Mah. Eğitim salonlarımızda gerçekleştirilmektedir.) Test sınavı toplamda155 sorudan oluşmaktadır. Soru dağılımları konuya göre farklılık göstermektedir, Örn. Üretim ve Kalite konusunda 10 soru sorulmaktadır, diğer konularda da soru sayıları farklılık göstermektedir.

Test sınavında başarılı olabilmek için Test sınavından İşletme İş Organizasyonu İnsan Kaynakları ve Finans Konularında En Az 70 Puan almanız gerekmektedir Üretim ve Kalite konusunda ise 60 puan almanız halinde Test Uygulamasında başarılı olmuş sayılıyorsunuz.

Uygulama sınavı, Test sınavından sonra Sakarya Üniversitesi tarafından belirlenen bir tarihte (Sakarya Üniversitesinde) Her Konu için oluşturulan masalarda bir Karar Verici tarafından sizlere bildirilen durum hakkında yorum getirerek uygulama halinde sınav gerçekleştirilmekte ve sınavlar kamera ile kayıt altına alınmaktadır.

Kobi Danışmanlığı Sınav Sonrası Süreç Nasıl işliyor?

Kobi Danışmanlığı Eğitimi sonrasında gerçekleştirilen Test ve Uygulamalı sınav sonucunda başarılı olan adayların isimleri Sakarya Üniversitesi tarafından KOSGEB Genel Müdürlüğü  - Ankara 'ya bildirilmekte ve Mesleki Yeterlilik Sertifikalarına benzer bir sertifika oluşturularak, Yönetim Akademisi ne gönderilmekte ve Kursiyerlerimizle iletişime geçerek, Sertifikalarını kendilerine ulaştırmaktayız. 

Kobi Danışmanlığı Eğitim Fiyatı Ne kadar?

Eğitim ücretleri zamanla değişmesi sebebiyle bu yazının yazıldığı tarih itibariyle 1500 TL + KDV dir. Fiyat hakkında güncel durumu hakkında bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. (Eğitim Hizmet Talep Formu için tıklayın)

Kobi Danışmanları Ne Kadar Maaş Alır?

Bu konuyla ilgili internette sık sık gördüğünüz gibi En Az 5000 Lira maaş alır gibi çok iddaalı sözler söylemenin doğru olmadığını düşünüyorum. Ancak Kobi Danışmanlığının yaptığı hizmetlerden biri olan Proje yazmak için şu an alınan ücretler Proje başına 2000 TL ücret almaktadır. Burada ücretin oranını her işte olduğu gibi iş ve sosyal çevremiz belirlemektedir.

EĞİTİM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Mesleki Eğitim Belgesi zorunluluğu olan meslekler

Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu